Szosowe rowery Merida wysoko w światowych rankingach trendów

Technologie wykorzystywane w rowerach Merida zyskały uznanie i pojawiły się w rankingu topowych trendów w szosówkach na rok 2018 i lata następne.

Sezon rowerowy dla niektórych jeszcze się nie skończył, a tymczasem producenci nie zwalniają tempa i prezentują technologie, które już są, albo będą wykorzystywane w ich sprzętach. Wśród nich bardzo wysoko oceniane są rowery Merida.

Aerodynamiczność

Ten trend, choć już długo obecny w rowerach szosowych, raczej nie osłabnie. On sam jest pokłosiem tego, że ustanowiono minimalną wagę rowerów, w związku z czym obniżenie jej dla przyśpieszenia nie wchodzi w grę. Poza tym istnieje coraz większe przekonanie, że kształt może być ważniejszy od wagi. Te dwa powody sprawiają, że aerodynamiczne rowery są coraz bardziej popularne i rynek szosówek 2018 będzie należał do nich. W rankingu rowerów o najlepszej formie bardzo wysoko pojawiły się rowery Merida.

Aerodynamiczność najpewniej pozostanie stałym trendem i jeszcze śmielej wyjdzie poza rowery, które produkowano tylko z myślą o niej.

Tarczowe hamulce

Będzie coraz trudniej znaleźć nowe modele rowerów bez tarczowych hamulców. Jest to wyraźny trend, który sprawia, że nawet w już istniejących modelach producenci pozbywają się hamulców szczękowych.

Popularny jest zarzut, że hamulce tarczowe są mniej aerodynamiczne i pozbywanie się szczękowych nie jest szczególnie racjonalne. Jednak rowery Merida zostały przetestowane i w firmie uznano, że różnice są zbyt małe, żeby się nimi przejmować.

Rowery all-road

Wszechstronność rowerów to kolejny trend, w którym widoczna jest tendencja wzrostowa. Rowery na każdą nawierzchnię doceni każdy, kto lubi wymagające trasy i nie wyobraża sobie, że miałby każdorazowo dobierać rower do planowanej drogi.

Szersze opony

Szersze opony rowerach szosowych są coraz bardziej popularne. Co prawda 25mm to standard, który jeszcze nie ustępuje innym, ale 28mm pojawia się teraz dużo częściej. Zielone światło tym zmianom dają hamulce tarczowe, które nie ograniczają szerokości opony.



Merida to znana firma rowerowa, która została założona na Tajwanie prawie pół wieku temu. Marka nie spoczęła na laurach, kiedy stała się jednym z bardziej znanych światowych producentów. Właśnie dlatego dziś wciąż możemy czytać doniesienia o tym, że firma często nie ma sobie równych jeśli chodzi o wykorzystanie najnowszych technologii.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *