Rowery Rondo – polski produktu na światowym poziomie

O marce Rondo zrobiło się głośno w 2017 roku, jednak fundamenty tego brandu mają już 15 lat, gdyż wywodzą się ze znanej trójmiejskiej firmy NS Bikes. Rowery Rondo zyskały uznanie na całym świecie, o czym świadczyć może chociażby zdobycie przez ich twórców nagrody na największych targach rowerowych Eurobike. Marka Rondo poprzez innowacyjne technologie i wykorzystanie doświadczeń z tworzenia zarówno sprzętu do kolarstwa górskiego oraz klasycznych rowerów miejskich uzyskał produkt, który sami twórcy określają, jako newschool’owy rower szosowy.

Nowoczesność, technologia i design

rowery rondo

Określenie sprzętu Rondo, jako newschool’owych rowerów szosowych nie jest nie uzasadnione i nie stanowi wyłącznie chwytu marketingowego. Marka ponad wszystko stawia funkcjonalność, a zasada „mniej znaczy więcej” obecna jest na każdym etapie produkcji. Rowery Rondo powstały po to, aby zaspokoić potrzeby wszystkich cyklistów, bez względu na to uprawianą przez nich dyscyplinę rowerową. W oparciu o te założenia powstał produkt w 100% użyteczny, który idealnie nadaje się do jazdy w każdym terenie i przy każdej pogodzie. Proces tworzenia rowerów Rondo polegał na usunięciu z typowych szosówek tradycyjnych rozwiązań i dołożeniu do nich nowych, funkcjonalnych opcji. Ponadto zadbano o to, aby produkt wyróżniał się na tle innych marek, co zawdzięcza nietypowemu i dopracowanemu w każdym szczególe designowi.

Rutt – flagowy rower marki Rondo

rowery rondoModel, który jest wizytówką rowerów Rondo to Rutt, który producent określa, jako „pierwszy na świecie gravel Vario Geometry”. Jest to produkt, który idealnie nada się zarówno dla osób jeżdżących amatorsko, w ramach rekreacji, jak również dla zawodowców biorących czynny udział w różnego rodzaju wyścigach rowerowych. Dzięki specyficznej budowie i wykorzystaniu najnowszych technologii rowery Rondo dopasowują się do użytkownika. Model Rutt pozostawia kolarzowi decyzję o tym, jakim typem roweru ma być – miejskim, szosowym, górskim czy wyścigowym.

Rowery Rondo Rutt – budowa

rowery rondoPierwszym elementem przyciągającym uwagę do Rutta jest jego rama, dostępna w trzech opcjach – stalowej, aluminiowej i karbonowej. Wszystkie są solidne i odporne na wiele czynników. Jej klasyczny wygląd uzupełniają stożkowa główka ramy, krótki, asymetryczny ogon oraz sztywne ośki i tarczówki. Za uniwersalny charakter produktu odpowiadają otwory montażowe pozwalające na założenie akcesoriów bikepackingowych oraz szerokie tylne widełki, które umożliwiają zmianę wielkości kół, a tym samym przeznaczenie pojazdu. Rowery Rondo wśród cech charakterystycznych dla różnych typów dwukołowców posiadają między innymi elementy właściwe dla tych górskich, czyli krótki, tylny trójkąt i długi przód. W widelcu natomiast ukryta jest cała innowacyjność produktu. Dzięki technologii Twin Tip możliwa jest zmiana geometrii roweru z turystycznej (pozycja wysoka) na wyścigową (pozycja niska). Każda składowa część roweru Rutt przekłada się na jego użyteczność. Dobry napęd, doskonałe hamulce i stabilna rama to podstawa funkcjonalnego charakteru tego produktu. Z kolei element, taki jak krótki tył zwiększa zwrotność roweru, a wydłużony przód zapewnia większą stabilność.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *