Rowery Orbea – najciekawsze propozycje

Orbea każdego roku zaskakuje nas licznymi nowościami. Nie inaczej jest w 2016. Spośród wszystkich nowych modeli najbardziej wyróżnia się Orca – i to właśnie temu jednośladowi będzie poświęcony ten artykuł.

Rower baskijskiego producenta cechuje jego innowacyjność i zaawansowana technologia. Ten niezwykły pojazd udało się stworzyć dzięki wieloletniemu doświadczeniu kolarskiemu firmy. Orca umożliwia zwykłym użytkownikom poczucie emocji, które zwykle towarzyszą jedynie zawodowcom. Rozwiązania stosowane w zawodowym kolarstwie świetnie sprawdzają się podczas zwykłej jazdy.

Rowery Orbea stanowią synonim niezawodności i ciekawych rozwiązań technologicznych. Także w Orcę zastosowano kluczowe systemy baskijskiego producenta.

Pochłanianie drgań

Technologia Attraction zapewnia użytkownikom niezwykły komfort jazdy dzięki przesunięciu siły na koła oraz zwiększeniu ogólnej przyczepności w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Dla modelu Orca zaprojektowano nowy kształt widelca i tylnego trójkąta. Ma to na celu zapewnienie absorpcji drgań i wszelkich nierówności nawierzchni. Zapewnia to także sztywność boczną, dzięki której uzyskuje się wysoką efektywność pedałowania. Technologia Attraction zapewnia także zminimalizowanie drgań, to z kolei umożliwia uzyskiwanie większych osiągów podczas szybkiej jazdy.

AIZONE

Ta technologia została zapoczątkowana w roku 2007. Od lat poprawiana w końcu stała się najważniejszym systemem autorskim firmy. Technologia ta ma na celu zbalansowanie dwóch czynników, które działają na siebie negatywnie – aerodynamiki i sztywności. Redukcja oporu powietrza doprowadza do zmniejszania sztywności. Z kolei jej zwiększenie niekorzystnie wpływa na aerodynamikę. Rowery Orbea, które czerpią z technologii AIZONE osiągają wysoką sztywność przy stosunkowo niskim poziomie oporu.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *