Rowery elektryczne zimą

Rowery elektryczne są jednośladowymi pojazdami poruszanymi siłą elektryczną oraz za pomocą ludzkich mięśni. Chociaż wyglądem rower elektryczny w ogromnym stopniu przypomina ten tradycyjny, to w wielu wypadkach z prawnego punktu widzenia jest traktowany jako motorower a nawet motocykl.

Ze względu na swoje liczne zalety, jakimi jest niewielki rozmiar pojazdu, niski koszt eksploatacji a także stosunkowo wysoka możliwa do osiągnięcia prędkość, rowery elektryczne są uznawane za wyjątkowo dobry środek transportu we współczesnych zatłoczonych miastach. Jednak cały czas są one uważane za pojazdy sezonowe, które nie za bardzo nadają się do wykorzystania zimą. Czy faktycznie jazda rowerem o napędzie elektrycznym po śniegu jest złym pomysłem?

Okazuje się, że rowery elektryczne również zimą nadają się do użytkowania. Ostrzegamy jednak, że nie powinny ich wykorzystywać osoby przesadnie wrażliwe na zimno i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Ważne aby zawczasu pomyśleć o ujemnych temperaturach i zaopatrzyć się w dobrej jakości strój, który zabezpieczy nas przed chłodem. Nie zapomnijmy też o kasku. Gdy zaliczymy niespodziewaną wywrotkę na lodzie, może okazać się nieoceniony.

Decydując się na jazdę rowerem elektrycznym zimą, powinniśmy przede wszystkim zadbać o to by koła zachowywały odpowiednią przyczepność. Nie jest to zbyt duży problem. Wiele sklepów sportowych posiada w swym asortymencie odpowiednie opony zimowe, które mają zamontowane kolce. Dodatkowo możemy nasmarować łańcuch gęstym olejem, tak by był on bardziej odporny na niskie temperatury. Czynność tę możemy powtarzać po każdej przejażdżce.

Dodatkowo zadbajmy o stan akumulatora. Rowery elektryczne wymagają częstego ładowania, a te w przypadku minusowych temperatur może być naprawdę kłopotliwe. Zalecane jest aby zimą zmniejszyć maksymalnie zmniejszyć moc akumulatora, który z powodu minusowych temperatur jest znacznie narażony na uszkodzenie.

3 komentarze

 1. gefion
  Styczeń 17
  Reply

  Ciekawe informacje już dawno nie czytałem takiego fajnego artykułu.

 2. gefion
  Marzec 13
  Reply

  Ciekawe informacje już dawno nie czytałem takiego fajnego artykułu.

 3. Tanie OCP
  Październik 2
  Reply

  Dobre dobre ale mało chcemy więcej. Gdzie szukać więcej informacji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *