Rowery elektryczne = nowe możliwości!

Rowery to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu, które znaleźć można na naszym rynku. Ich zalety przyciągają coraz większe rzesze osób. Oczywiście w Polsce nie są tak popularne jak w Danii czy Holandii, jednak ich popularność, przede wszystkim jako alternatywnego środka transportu miejskiego, wciąż rośnie. Nowość, którą od kilku lat małymi kroczkami zdobywa swoich fanów, stanowią rowery elektryczne. Czym właściwie są?

Oczywiście z wyglądu rowery elektryczne przypominają swoje tradycyjne odpowiedniki, czyli te napędzane jedynie dzięki sile mięśni kierującego. Jednoślady tego typu świetnie sprawdzają się przy pokonywaniu wzniesień czy na długich dystansach. Bardzo chętnie korzystają z nich także ludzie dojeżdżający do pracy, którzy nie chcą się po drodze zbytnio przemęczać.

Rowery elektryczne wyposażone są w specjalne silniki, które pomagają nam przy pedałowaniu – w tym miejscu warto wspomnieć, że jednoślad tego typu nigdy nie porusza się sam, zawsze potrzebna jest praca naszych nóg. Włącza się on automatycznie, gdy zaczynamy pedałować, a przestaje działać, kiedy przestajemy lub w momencie osiągnięcia prędkości większej niż 25 km/h. Innym, równie ważnym podzespołem roweru elektrycznego jest jego akumulator. W pełni naładowana bateria wystarczy na przejechanie nawet 100 kilometrów – nie sposób podać dokładnego zasięgu, gdyż zależny jest on od masy kierującego oraz od warunków terenowych i pogodowych. Akumulator, w który wyposażony jest rower elektryczny, w bardzo łatwy sposób można demontować. Dzięki temu w każdej chwili możemy go wyciągnąć oraz podłączyć do ładowania, które, w zależności od konkretnego modelu, trwać może od około dwóch do dziesięciu godzin.

Rowery elektryczne otwierają przed nami zupełni nowe możliwości. Dotyczy to w szczególności osób, które chętnie wybrałyby się na dłuższą wycieczkę na standardowym jednośladzie, lecz z powodu dosyć kiepskiej kondycji nie decydują się na nią. Z roweru wyposażonego w elektryczną jednostkę napędową chętnie skorzystają także wszyscy ci, którzy chcą pokonywać szybko i komfortowo podróżować po mieście. Dzięki zmniejszonej pracy mięśni mniej się zmęczymy, a co za tym idzie – mniej spocimy, co z kolei sprawia, że na rowerze tego typu chętnie pojedziemy do pracy – nawet w garniturze!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *