Rowery dla dzieci

Jeszcze kilka lat temu mówienie, że kilkuletnie dziecko może śmigać na dwóch kółkach byłoby czymś nie do pomyślenia. Ale nadeszła nowa era, w której przede wszystkim pojawiły się rozwiązania o jakich wcześniej nic nie było wiadomo. Panie i panowie, a właściwie powinienem rzec, drodzy rodzice, oto dla waszych pociech nastała era na rowerki dziecięce.

W zwrocie tym kryje się jednak pewien smaczek, bowiem produkty tu wymienione pozbawione są pedałów. Jak to? Ano, nie bez przyczyny to rozwiązanie nosi jeszcze inną nazwę – rowerek biegowy. I tu dochodzimy do całego sedna sprawy i odpowiedzenia sobie na pytanie czy to nadal artykuł, który śmie się nazywać rowerem.

Spójrzmy na jeden ze sprzętów firmy Polsport i spróbujmy odpowiedzieć sobie samemu na to pytanie.

rower dla dzieci

Dostępny w grupie wiekowej o przedziale 2-4 lata. Wykonany ze sklejki z ograniczeniem skrętu i specjalnymi antypoślizgowymi rączkami. Koła o wielkości 12 cali, wykonane z tworzywa. Dopuszczalna waga to 5,5 kg, tymczasem siodełko jest regulowane, a najmniejsza jego wysokość to 35cm.

W kwestiach technicznych to tyle. A co można powiedzieć ogólnie o takich rowerach dla dzieci? To rozwiązanie, które zdecydowanie poprawia zdolności motoryczne naszego dzieciaka. Uczy przede wszystkim zachowania równowagi i jest takich przetarciem przed jazdą na prawdziwym rowerze. Dziecko samemu reguluje tempo jazdy, a także hamuje nóżkami. Wszystkie te czynniki sprawiają, że nasza pociecha nabywa lepszej zręczności, koordynacji ruchowej i wzmacnia siłę drobniutkich mięśni.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *