Rowerki biegowe – doskonała zabawa i rozwój dziecka

Aktywność fizyczna, zwłaszcza ta w latach najmłodszych jest jednym z najistotniejszych czynników rozwojowych człowieka. Niestety współczesne czasy coraz bardziej charakteryzuje odstępstwo od tej reguły i coraz więcej dzieciaków pozbawionych jest tego istotnego czynnika rozwojowego. Wszechobecna technologia i pęd cywilizacyjny sprawiają, że coraz częściej zamiast po rower dziecko sięga po tablet czy komputer, zamiast spędzać wolny czas na dworze bawiąc się z rówieśnikami, spędza coraz więcej czasu w swoim pokoju, by w samotności zajmować się swoimi sprawami.

Przeciwna takiemu obrotowi sprawy jest filozofia marki PUKY, która od ponad 60-ciu lat towarzyszy producentowi rowerów dziecięcych. Ruch fizyczny, który staje się częścią rozwoju dziecka ma ogromny wpływ na początkowe stadium wychowania i wyrabiania w maluchach odpowiednich nawyków. Taki cel przyświeca produkcji rowerków Puky, które towarzyszą dzieciakom od wczesnych lat, po lata szkolne.

Biegowy rowerek Puky, przeznaczony dla najmłodszych oferuje poza doskonałą zabawą coś o wiele cenniejszego. Wieloletnie badania, opracowywane w porozumieniu z placówkami wychowawczymi, pediatrami i specjalistami od rozwoju dowodzą, że dziecko mające kontakt z rowerem biegowym rozwija się zdecydowanie szybciej od swoich rówieśników, pozbawionych jednośladu. Wszystko za sprawą aktywności ruchowej, jaka wymagana jest od dziecka by rowerek wprawić w ruch. Rowerki biegowe napędzane są bowiem siła nóg dziecka, które odpycha się od ziemi, a dzięki temu, że ma z podłożem cały czas bezpośredni kontakt, dziecko może wyrabiać w sobie nawyki związane z utrzymywaniem równowagi i balansowaniu ciałem.

rowerek puky

Podczas jazdy na rowerku biegowym rozwijają się obydwie półkule mózgowe, co we wczesnych etapach dziecięcych ma niezwykle duży wpływ na to jak dziecko będzie radziło sobie z pokonywaniem kolejnych trudności na swojej drodze ku dorosłości. Dużo sprawniejsze opanowanie balansu ciała i równowagi, daje też bezpośrednie owoce w dalszym rozwijaniu umiejętności jazdy na rowerze, bowiem zauważono, że dzieciaki korzystające z rowerka biegowego dużo szybciej opanowują jazdę na rowerze tradycyjnym z napędem łańcuchowym.

Każdy rowerek Puky to także gwarancja pełnego bezpieczeństwa, które w najmłodszych latach jest tak istotne. Profil firmy i jej klienci nie pozwala na jakikolwiek kompromisy czy ustępstwa od normy, dlatego każdy model roweru produkowany jest i testowany w fabryce w Niemczech. Pozwala to na eliminację jakichkolwiek niedoskonałości czy usterek już na wczesnych etapach produkcji, a co za tym idzie dostarczyć produkt spełniający najwyższe normy bezpieczeństwa i jakości, o które rodzice nie muszą się obawiać.

puky rowerek biegowy

Wysoka jakość rowerków Puky przejawia się również tym, że produkty tej marki odznaczają się jednym z największych odsetków odsprzedaży, dzięki czemu z jednego rowerka biegowego mogą korzystać tak naprawdę pokolenia dzieciaków z różnych rodzin, przy zachowaniu stałej , wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Pamiętajmy zatem, że aktywność fizyczna już w najmłodszych latach ma ogromny i pozytywny wpływ na jakość rozwoju i dorastania dzieci.

 

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *