Rower do jazdy po mieście

Wychodząc z założenia, że jazda miejska skupia się na podróżowaniu po ścieżkach rowerowych, ulicy, a nawet po chodnikach, nie potrzebujemy wcale żadnego specyficznego rodzaju roweru by bezproblemowo przemieszczać się z punku A do punktu B.

Jazda po mieście, wielu z nas może jednoznacznie kojarzyć się rowerami miejskimi, których charakterystyczny kształt ramy nie sposób pomylić z żadnym innym rodzajem jednośladu. Rowery miejskie, często nazywane także holenderskimi oferują podróżującym prawdziwy komfort i wygodę jazdy, możliwość skorzystania z bagażnika czy przyczepionego do kierownicy koszyka, czyniąc go niemal idealnym do codziennych miejskich wojaży. Poza miejskimi jednośladami, jako rowery nadające się do jazdy miejskiej, uważane są również rowery trekkingowe, które doskonale wpisują się w miejsko-turystyczny charakter jazdy.

Niemniej jednak, mimo wielu zalet i funkcjonalnych rozwiązań rowerów trekkingowych czy miejskich, to właśnie rowery górskie uznawane są przez większość jako idealny rower do jazdy po mieście. Klasyczne górale stanowią największy odsetek rowerów jakie spotkamy na ulicach miast, wsi i w wielu innych miejscach, a ich popularność nie wzięła się przecież znikąd.

rower górski

Rowery górskie posiadają szerokie opony oraz amortyzatory na przednim kole, co niweluje problem wysokich krawężników oraz pomniejszych dziur w nawierzchni. Górale świetnie radzą sobie na zmieniającej się co chwila powierzchni miejskiej, niezależnie czy będzie to asfalt na ulicy, płyty chodnikowe czy kostka brukowa, przyczepność i komfort jazdy nawet po nierównym terenie jest zdecydowanie większy niż ten oferowany nam przez inne rodzaje rowerów.

Rowerem górskim można gładko przejeżdżać od ubitych i przygotowanych ścieżek rowerowych, po wyboiste drogi w parkach czy na obrzeżach miasta, nie odczuwając dyskomfortu czy trudności w pokonaniu nowej trasy. Rowery górskie przeznaczone do jazdy miejskiej można ponadto bez kłopotu wyposażyć w opony typu semi-slick, czyli gładkie na środku i z odpowiednio wyprofilowanym bieżnikiem po bokach. Ich konstrukcja stawia mniejszy opór w czasie jazdy po asfalcie, pozwalając na bardzo dynamiczną jazdę.

Atrakcyjność rowerów górskich skupia się również na ich cenie, bowiem całkiem niezłego górala można już kupić za 1000-1200 złotych. Nie będzie to oczywiście szczyt technologiczny, jednak do codziennych dojazdów do pracy czy szkoły i spontanicznego wypadu za miasto nawet takie rowery górskie sprawdzą się doskonale, oferując nam komfort i frajdę z każdej sekundy spędzonej na rowerze.

 

Nowoczesne i wydajne rowery górskie, które sprawdzą się w jeździe po mieście i nie tylko znajdziesz na stronie: http://www.bikesalon.pl/rowery-gorskie

Jeden komentarz

  1. Andrzej Jasicki
    Luty 10
    Reply

    Ja jednak zdecydowanie do miasta polecam mocny rower holenderki. Batavus Gazelle czy Cortina, to firmy które naprawdę znają się na tym co produkują.
    Takie rowery oferuje np.: http://www.rowerystylowe.pl/c-291/rowery-miejskie-stylowe mają swoje sklepu stacjonarne we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *