Krótka historia rowerów Trek

Niemal każda marka i obecny rowerowy gigant swoje początki w branży rowerowej stawiał od małych kroków zrodzonych z pewnej wizji i pomysłu, który stopniowo przeradzał się w rzeczywistość.

Nie inaczej było z marką TREK, obecnie doskonale znaną chyba każdemu pasjonatowi jednośladów. Trek jako marka powstała z potrzeby udowodnienia, że wysokiej klasy rowery nie muszą być sprowadzane z Europy i że Amerykańska firma stawiająca na dbałość o detale i klienta końcowego może odnieść sukces.

Historia firmy rozpoczęła się od przypadkowego poznania dwóch mężczyzn Bevila Hogga i Johna Burke’a. Pierwszy z nich szukał inwestora dla swojego sklepu rowerowego, co dla Johna – osoby uwielbiającej biznes i poszukującej nowych wyzwań stało się okazją do spróbowania swoich sił w branży rowerowej.

Początki współpracy nie były złe i zaowocowały otwarciem dwóch sklepów w Madison oraz w Champaign w stanie Illinois. Plany były ambitne, bowiem zakładały stworzenie ogólnokrajowej sieci sklepów rowerowych, jednak początkowe sukcesy zaczęły z czasem przeradzać się w straty i poskutkowały w 1975 roku zamknięciem sklepów. Z każdej porażki płynie jednak nauka, którą dwaj wspólnicy szybko pojęli. Zdecydowali, że nie warto sprzedawać wielu rowerów różnych marek, a że żadna ze znanych firm rowerowych nie była na sprzedaż postanowili stworzyć swoją autorską markę produkującą wysokiej klasy rowery na terenie USA.

Była to doskonała nisza biznesowa, bowiem w Stanach kupić można było wiele rodzajów i modeli rowerów europejskich, jednak nikt nie produkował rowerów ze średniej i wyższej półki.

trek-logo

Nazwa nowej marki powstała równie spontanicznie co każde przedsięwzięcie dwóch wspólników, bowiem przy typowym posiedzeniu w miejscowym barze przy kilu piwach, zdecydowano, że firma zostanie nazwana Trek. Nazwa miała symbolizować i przywoływać skojarzenia z podróżami i przygodami, być czymś naprawdę wyjątkowym, czymś co ludzie na całym świecie zapamiętają.

Pierwsze kroki Trek stawiał w niewielkiej stodole, która zaaranżowana została do potrzeb produkcji jednośladów. Firma zatrudniała początkowo pięć osób i już w pierwszym roku udało im się wyprodukować 904 ram turystycznych. Każda rama od Trek’a tworzona była z zachowaniem najwyższej troski i dbałość o najmniejsze szczegóły. Powstawały ramy stalowe, lutowane srebrem i nitowane, a całość dopełniały ręczna konstrukcja oraz malowanie.

Wyjątkowość ram produkowanych przez Trek oparta była na ręcznej pracy i specjalistów, gdzie każde zagięcie ramy, spaw czy nit miały swój ściśle określony cel, podkreślający ich wartość i konkurencyjność dla sprowadzanych rowerów z Europy.

Dziś fabryka Trek ma swoją siedzibę niecały kilometr od stodoły, w której powstawały pierwsze ramy nowej marki, a rowery Trek są nie tylko doskonale znane ale i doceniane na całym świecie. Swoją popularność trek zawdzięcza nie tylko doskonałej jakości produkowanych rowerów, ale i ciągłym testowaniu ich możliwości i przełamywaniu barier technologicznych, które z podziwem przyjmowane są zarówno przez rowerzystów rekreacyjnych jak i zawodowych kolarzy, startujących w największych imprezach kolarskich na świecie. Rowery Trek to prawdziwa rewolucja i ciągłe dążenie do doskonałości.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *