Konferencja o edukacji rowerzystów. Łódź 16.03.2015

Już za tydzień (16.03.2015) w łódzkim Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się konferencja na temat edukacji rowerzystów, której tematyka skoncentruje się na bezpieczeństwie rowerzystów na drodze.

W programie konferencja Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, przedstawienie projektu „Rowerowa szkoła”, konferencja Francuskiej Federacji Użytkowników Rowerów o edukacji rowerowej we Francji i wiele, wiele innych. Wszystko będzie się jednak kręcić wokół zachowań transportowych, bezpieczeństwa, edukacji ekologicznej, doskonalenia jazdy na rowerze w kontekście poruszania się na drodze i tak dalej, i tak dalej.

Brzmi zatem ciekawe, szczególnie dla nauczycieli i szkół, jednak rodzi się pytanie, czy takie wydarzenia są potrzebne? Czy Polska rzeczywiście jest takim zacofanym pod względem bezpieczeństwa krajem, w którym mądre głowy muszą debatować nad tym, jak jeździć na rowerze? Czy na tle poprzednich pokoleń, które radziły sobie ze wszystkim bez opieki państwa, nie wypadamy jak pokolenia ułomne? I wreszcie – czy rowerzyści od najmłodszych lat robią sobie cokolwiek z postanowień takich mądrych głów?

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *