Dobierz dobrze okulary rowerowe!

Czy wiesz, że okulary są bardzo ważną częścią kolarskiego stroju? Spośród szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku, bardzo łatwo wybrać coś nieodpowiedniego. Jak więc temu zapobiec? Przedstawiamy kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, przy wyborze odpowiednich okularów rowerowych.

Po 1 – kolor soczewek.

Jeśli zależy Ci na wyostrzonym kontraście gdy zapada zmierzch lub w pochmurne dni, wybierz soczewki żółte lub pomarańczowe. Fotochromy będą dostosowywały się do warunków pogodowych – przy jasnym słońcu, będą same się przyciemniały. Nie jest to jednak efekt natychmiastowy, o czym warto pamiętać, ale są to już okulary z półki premium. Przejrzyste soczewki mogą chronić po prostu przed wszelkim kurzem i pyłem czy owadami, a w słoneczne dni najlepiej sprawdzą się oczywiście tradycyjne przyciemniane okulary. Najlepszym rozwiązaniem jest więc kupno okularów rowerowych z wymiennymi soczewkami. Dają one wolną rękę w doborze soczewek, bez konieczności noszenia ze sobą kilku par okularów. Takie rozwiązanie oferuje przykładowo produkt SPORTSTYLE 115 marki UVEX, który posiada trzy pary wymiennych szkieł, a dodatkowo posiadają wentylowanie.

okulary rowerowe

Po 2 – filtr UV.

O oczy trzeba dbać, dlatego przy kupnie nowych okularów rowerowych warto zwrócić uwagę na filtr, który został w nich zastosowany. UV 400 pochłania całkowicie promieniowanie słoneczne, więc chroni oczy najbardziej.

Po 3 – powłoka antyrefleksyjna i chroniąca przed parowaniem soczewek.

Przy bardzo zmiennych warunkach pogodowych, oraz wysokich temperaturach, okulary parują. Aby do tego nie dopuścić, warto zaopatrzyć się w okulary rowerowe z takim rozwiązaniem. Chroni to nie tylko przed parą, ale dzięki tym powłokom, osiadanie kurzu oraz rysowanie się ich jest dużo mniejsze. Antyrefleksy pomogą eliminować wszelkie odblaski i poprawią kontrast widzenia. Dają nam po prostu lepszy komfort jazdy.

Po 4 – dopasowanie nosków i zauszników.

Noski i zauszniki muszą być dopasowane, ponieważ są to dwa miejsca, w których okulary stykają się bezpośrednio ze skórą. Przy wysokiej temperaturze mogą się nagrzać i doprowadzić nawet do oparzenia, dlatego warto wybrać taki materiał, który będzie odporny na temperaturę. Przykładem takich okularów, mogą być te marki UVEX, model SPORTSTYLE 202 V, które posiadają miękkie, elastyczne noski i zauszniki, łatwo dopasowujące się do skóry.

okulary rowerowe uvex

Po 5 – design.

Każdy z nas ma swój gust i wie, w czym czuje się najlepiej. Dlatego ważne jest również to, aby nasze okulary wyglądały dla nas najlepiej na świecie. W końcu oprócz ważnych funkcji, które muszą pełnić, są też jedną z części naszego całego ubioru rowerowego.

Po przeczytaniu tego tekstu, podjęcie decyzji odnośnie kupna nowych okularów powinno być już dużo łatwiejsze. Okulary rowerowe tylko z pozoru wydają się błahą sprawą. Patrząc na wyżej wymienione aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, okazuje się, że jeśli podejmiemy złą decyzję, możemy sobie nawet uszkodzić wzrok. Dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *